Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sołectwa w Mikołowie też doczekają się inwestycji. Są pieniądze

Bartosz Wojsa
Inwestycje w Mikołowie: sołectwa się zmieniają
Inwestycje w Mikołowie: sołectwa się zmieniają UM Mikołów
Inwestycje w Mikołowie: sołectwa się zmieniają. Władze Mikołowa zapowiadają kolejne inwestycje, które będą prowadzone w naszych sołectwach i przypominają o tych, które niedawno zostały sfinalizowane. Na nowości liczyć mogą mieszkańcy kilku mikołowskich sołectw.

Inwestycje w Mikołowie: sołectwa się zmieniają

Nowe, atrakcyjne miejsca do spędzania wolnego czasu, remonty szkół i terenów przyległych, budowa boisk i wiele innych inwestycji. Władze Mikołowa zapewniają, że nie zapomniały o miejskich sołectwach. Szykują już kolejne inwestycje.

Edukacja, rekreacja i zniszczone drogi
– Skupiamy się na bieżących remontach, ale i na planowanych inwestycjach – zapewnia Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa.

Władze celują głównie w infrastrukturę drogową, edukację oraz rekreację. Dla przykładu, na remonty w szkołach i poprawę infrastruktury wokół nich, tylko w poprzednim roku miasto wydało ponad 1,6 mln złotych.

Przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja - właściwie we wszystkich placówkach pojawiły się ekipy remontowe. – W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Mokrem położono nową posadzkę, odnowiono tam również zaplecza socjalne, natomiast w SP nr 5 odnowiono szatnie i zaplecze kuchenne – mówi Tomasz Rogula, rzecznik Urzędu Miasta w Mikołowie. – W Zespole Szkolno-Przedszkolnym zakończono kapitalny remont łazienki dla przedszkolaków, a plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 11 zyskał dodatkowe wyposażenie – dodaje.

W Gimnazjach nr 1 i 2 wyremontowane zostały natomiast korytarze, łazienki, pracownie lekcyjne oraz biblioteka. Rozrosła się również Szkoła Podstawowa na Kamionce. Została nadbudowana i rozbudowana, przybyły 4 nowe sale lekcyjne, sala do gimnastyki korekcyjnej z zapleczem, sala informatyczna, nowa klatka schodowa z szatniami dla dzieci i osobnym wejściem.

Jak mówi Tomasz Rogula, na rozbudowę wydano blisko 2 miliony złotych – mówi Tomasz Rogula. W przyszłym roku szykują się także dwie inne inwestycje. Pierwsza, to przebudowa szkoły w Paniowach, druga – budowa przedszkola w Borowej Wsi, pod które wykupiono już działkę. W tym roku zakończymy projektowanie obu placówek – mówi burmistrz Stanisław Piechula. Są na to pieniądze.

Miasto chwali się, że oprócz tego typu inwestycji, sołectwa zyskały również miejsca, w których czas wolny spędzać mogą razem całe rodziny. To dobry sposób na odpoczynek.

– Dzięki zrealizowanym projektom z Budżetu Obywatelskiego, pojawiły się nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. W Bujakowie powstał nawet punkt fitness na świeżym powietrzu – mówi Tomasz Rogula.

Miejsce na grill plus remonty ulic
– W Borowej Wsi postawiono wiatę wypoczynkową z miejscem do grillowania. Wyremontowanym zapleczem i szatnią dla dzieci może pochwalić się LKS Orzeł Mokre, dalsza przebudowa obiektu jest już w trakcie realizacji – wylicza rzecznik Urzędu Miasta w Mikołowie.

W tym roku mieszkańcy powinni także doczekać się poprawy stanu ulic i chodników przy ulicach Górnośląskiej, Jesionowej, Górnej, Kosów, Myśliwskiej oraz Szkolnej.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto