MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowy Roku 2017: Ostatnie chwile głosowania. Jeszcze dzisiaj dowiem się, kto wygrał!

MAD
To już ostatnie godziny głosowania w naszym plebiscycie na Dzielnicowego Roku. Głosować można tylko dzisiaj do godziny 18.59.

Głosy sumują się w każdym powiecie, a także na poziomie całego województwa. Nagrodzimy zwycięzców, którzy zajmą pierwsze miejsca w każdym z powiatów a także laureatów trzech pierwszych miejsc w skali całego regionu. Aby zagłosować na swojego faworyta, należy wysłać SMS pod numer 72355, w treści wpisując prefiks kandydata. Prefiksy znajdują się pod adresem: https://dziennikzachodni.pl/dzielnicowy-roku-2017-wyniki-glosowania-powiat-mikolowski/ar/12124754

W dniu zamykania naszej gazety, na czele pozostało trzech kandydatów. Pierwsze miejsce z 41 głosami zajmował mł. asp. Marcin Kurpas. W służbie jest od września 2006 r. Ukończył Szkołę Policji w Katowicach-Piotrowicach, skąd został skierowany do Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach. W 2008 r. zasilił szeregi garnizonu mikołowskiego, gdzie w okolicy osiedla Słowackiego pełni obowiązki dzielnicowego. Jak twierdzą jego koledzy z komendy, chętnie prowadzi także zajęcia profilaktyczne z młodzieżą, a konflikty sąsiedzkie stara się rozwiązywać polubownie.

Za nim, z 19 głosami znalazł się sierż. szt. Michał Czerepkowski z Łazisk Górnych, który swoją przygodę z policją rozpoczął w 2010 r. od szkolenia w Szkole Policji w Katowicach. Pierwsze kroki w łaziskiej formacji stawiał jako policjant patrolowo-interwencyjny, natomiast w listopadzie 2015 r. objął stanowisko dzielnicowego. Michał Czerepkowski jest znany z szerokiej wiedza w zakresie przemocy w rodzinie, konfliktów sąsiedzkich oraz spraw rodzinno-opiekuńczych.

Na trzecim stopniu podium uplasował się mł. asp. Dawid Baron z Orzesza. W codziennej służbie największą przyjemnością przynoszą mu zajęcia i spotkania o charakterze prewencyjno-profilaktycznym.

Zwycięzcy plebiscytu Dzielnicowy Roku zdobędą nagrody finansowe, rzeczowe, a także prestiżowe statuetki i dyplomy. Laureatów nagrodzimy podczas uroczystości organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach na zakończenie eliminacji wojewódzkich zawodów „Dzielnicowy Roku” we wrześniu 2017 r. Partnerem plebiscytu jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Dzielnicowi mają być znani mieszkańcom i być policjantami pierwszego kontaktu dla obywateli. Mają spędzać więcej czasu w terenie, niż za biurkiem. Dzielnicowych ma być też więcej - takie są główne założenia zmian, które od kilkunastu miesięcy są wprowadzane w całej Polsce.

- Naszym założeniem jest to, by policjanci wyszli zza biurek - podkreślał szef MSWiA, Mariusz Błaszczak. - Chcemy by dzielnicowy nie był obciążany dodatkowymi zadaniami i by funkcja dzielnicowego była jego jedyną funkcją. Tak, by mógł cały swój czas poświęcić tej roli policjanta, który bezpośrednio kontaktuje się z mieszkańcami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto