Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Łazisk Górnych posadzili aż 3 tysiące buków. Młode drzewka pojawiły się w lesie w Gardawicach

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
ORZESZE. Aż 3 tysiące buków posadzili mieszkańcy powiatu mikołowskiego w lesie w Orzeszu – Gardawicach, w ramach akcji „Wyjdź z domu, posadź drzewo”. Podobna akcja organizowana przez spółkę Re Alloys odbyła się w ubiegłym roku, podczas której posadzono 3 400 drzew.

Posadzono 3 tys. drzew w ramach akcji „Wyjdź z domu, posadź drzewo”

Budowanie świadomości ekologicznej, ograniczenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze oraz zachęcanie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, to główne powody, dla których po raz drugi zorganizowano akcję "Wyjdź z domu, posadź drzewo". Tym razem, w ramach inicjatywy posadzono 3 tysiące buków, które pojawiły się w lesie w Orzeszu - Gardawicach, w powiecie mikołowskim.

- To już druga tego typu akcja organizowana przez spółkę Re Alloys. W zeszłym roku posadziliśmy również 3,4 tys. drzew. Przy realizacji tej akcji współpracujemy z leśnikami oraz ze wsparciem fundacji Luma Foundation - podkreślała Anna Szlęzak, prezes fundacji Luma Foundation.

W akcję zaangażowali się okoliczni mieszkańcy. Byli zarówno dorośli, ale i dzieci, które dzięki akcji mogły nauczyć się ważnych społecznie postaw.

- Organizujemy tego typu inicjatywy, ponieważ chcemy zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska. Uważamy, że edukacja najmłodszych przyniesie efekty w przyszłości. Tego typu inicjatywy są ważne, bo sadzenie drzew pozwala ograniczać ślad węglowy. Angażujemy również lokalne społeczności w inicjatywy pro środowiskowe i tym samym budujemy świadomość ekologiczną - dodaje Anna Szlęzak.

Tym razem, w ramach inicjatywy posadzono 3 tysiące buków, które pojawiły się w lesie w Orzeszu - Gardawicach, w powiecie mikołowskim
Tym razem, w ramach inicjatywy posadzono 3 tysiące buków, które pojawiły się w lesie w Orzeszu - Gardawicach, w powiecie mikołowskim RL

Z akcji zadowoleni są również leśnicy z Nadleśnictwa Kobiór, którzy włączyli się w sadzenie drzew. Leśnicy pokazywali mieszkańcom w jaki sposób prawidłowo posadzić sadzonki, by za kilkanaście lat wyrosły z nich przepiękne drzewa.

- Cenne jest to, że mieszkańcy chcą zrobić coś pożytecznego, spędzić miło czas, a przy okazji my mamy okazję, żeby ich zapoznać z naszą pracą. Z tym jak wygląda gospodarka leśna, począwszy od sadzenia, poprzez wszystkie kolejne etapy. To fajna okazja, żeby przybliżyć naszą pracę okolicznym mieszkańcom i przy okazji umożliwić im wykorzystanie tego ładnego dnia - mówił Tomasz Strecker, leśniczy Leśnictwa Mokre.

Akcji sadzenia drzew towarzyszyły zorganizowane przez grupę inicjatywną wspieraną przez Luma Foundation warsztaty, podczas których całe rodziny wraz z wolontariuszami budowali budki lęgowe dla ptaków. Tych powstało 30, które następnie zostały przekazane leśnikom.

Tym razem, w ramach inicjatywy posadzono 3 tysiące buków, które pojawiły się w lesie w Orzeszu - Gardawicach, w powiecie mikołowskim

Mieszkańcy Łazisk Górnych posadzili aż 3 tysiące buków. Młod...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto