Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkania dla milionerów wyglądają tak. Zobacz, w jakim luksusie żyją zamożni Polacy. Gdzie znajdują się te prestiżowe osiedla?

Przemysław Zańko-Gulczyński
Przemysław Zańko-Gulczyński
Inwestycja Foksal 13/15. Deweloper: Ghelamco.

 Przejdź do kolejnych zdjęć, używając strzałek lub gestów.
Inwestycja Foksal 13/15. Deweloper: Ghelamco. Przejdź do kolejnych zdjęć, używając strzałek lub gestów. Maciej Leszczełowski
Za te mieszkania płaci się miliony – i zdecydowanie są warte swojej ceny. W prestiżowych zakątkach największych miast Polski kryją się lokale dostępne tylko dla osób o naprawdę grubym portfelu. Co oferują? Niebanalną architekturę, wyjątkowe wygody oraz widok z okien, którego można tylko pozazdrościć. Oto najciekawsze luksusowe nieruchomości, jakie powstały niedawno w Polsce.

Mieszkania luksusowe to czasem zachwycające wystrojem lokale za miliony w wieżowcach z ekskluzywnym dostępem. Innym razem są to niebanalne, prestiżowe osiedla zbudowane np. w dawnych budynkach fabrycznych, pełne pozostałości dawnych maszyn czy obiektów. Jeszcze kiedy indziej luksus oznacza dostęp do wyjątkowych atrakcji w budynku takich jak sauna, strefa relaksu czy prywatna siłownia. Jedno jest pewne – tego typu budynków będzie powstawało w Polsce coraz więcej.

Zobacz, jak prezentują się luksusowe mieszkania w Polsce:

Mieszkań luksusowych w Polsce wciąż przybywa

Rynek nieruchomości luksusowych rozwija się w naszym kraju prężnie. To znakomita lokata kapitału dla tych, którzy dysponują zasobnym portfelem – na takiej inwestycji trudno stracić pieniądze, a chętnych na zakup i najem takich obiektów przybywa, m.in. w związku z bogaceniem się społeczeństwa. Coraz więcej osób może sobie pozwolić np. na tzw. second home, czyli dom wakacyjny w jakiejś pięknej lokalizacji, odwiedzany w celu wypoczynku nad morzem czy w górach.

Przyjmuje się, że nieruchomość luksusowa to taka, która kosztuje przynajmniej milion złotych. Według szacunków wartość rynku premium w Polsce wynosiła w ubiegłym roku już 2,3 mld zł, choć zarazem te mieszkania i domy stanowią zaledwie kilka procent nieruchomości w kraju. Co ciekawe, nieruchomości premium są zlokalizowane niemal wyłącznie w czterech polskich miastach. Dobrze pokazują to dane Business Insidera za ubiegły rok:

  • Warszawa (331 ofert nieruchomości premium),
  • Trójmiasto (254 oferty),
  • Kraków (187 ofert),
  • Wrocław (79 ofert).

Prestiżowe, luksusowe budynki czy osiedla powstają też z rzadka w innych miastach, ale na znacznie mniejszą skalę. Przykładowo w Poznaniu odnotowano jedynie 10 takich ofert. Wiele stosunkowo dużych miast nie ma ich z kolei wcale.

Zobacz, jak wygląda rynek nieruchomości luksusowych w Polsce:

Eksperci przewidują rozkwit rynku nieruchomości luksusowych w Polsce również dlatego, że jest on u nas znacznie słabiej rozwinięty niż w wielu krajach Europy Zachodniej. Jest zatem przestrzeń do rozwoju zarówno dla firm budujących takie inwestycje, jak i dla inwestorów chcących ulokować w tym rynku swój kapitał.

Dodaj firmę
Logo firmy Ministerstwo Finansów
Warszawa, ul. Świętokrzyska 12
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Mieszkania dla milionerów wyglądają tak. Zobacz, w jakim luksusie żyją zamożni Polacy. Gdzie znajdują się te prestiżowe osiedla? - RegioDom.pl

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto