MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. "Polityka gospodarcza i społeczna rządu PiS jest spójna"

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
WYBORY 2023. - Do powiatu mikołowskiego wracają ludzie z zagranicy. Nie wiem czy przez poprzednie 200 lat była taka sytuacja, że w pięciolatce licznie wracają ludzie z zagranicy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Mikołowie. W czwartek 12 października, szef rządu odwiedza województwo śląskie. Na trasie znalazły się również: Wodzisław Śląski, Chorzów i Rybnik.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Mikołowie

W czwartek 12 października, podczas trasy objazdowej po miejscowościach województwa śląskiego, premier Mateusz Morawiecki odwiedził Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Jak podkreślał podczas przemówienia, to właśnie w tym miejscu znajduje się serce Śląska, które obecnie przechodzi bardzo poważną transformację.

- Ta transformacja nie może przebiegać bez przyjaznej ręki państwa. To szczególnie widać w tym powiecie, gdzie bardzo wielu samorządowców wcale nie pochodzi z Prawa i Sprawiedliwości - mówił premier Mateusz Morawiecki dodając, że rząd wspiera wszystkie miejscowości, niezależnie od poglądów politycznych ich włodarzy.

Zdaniem szefa rządu, to właśnie w miejscowościach, gdzie nie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, najlepiej widać pracę rządu oraz samorządu.

- Przeznaczamy potężne pieniądze wbrew niesłusznym oskarżeniom naszych przeciwników, właśnie dla samorządów zarządzanych przez naszych przeciwników - mówił premier.

"Ludzie wracają z zagranicy"

W krótkim przemówieniu, premier Mateusz Morawiecki skupił się również na polityce gospodarczej i społecznej rządu, która w jego ocenie jest całościowa i spójna. Jak zaznaczał, za rządów Prawa i Sprawiedliwości, ludzie z powrotem wracają do Polski z zagranicy.

- Mamy do czynienia z taką sytuacją, że do powiatu mikołowskiego wracają ludzie z zagranicy. Nie wiem, czy przez poprzednie 200 lat była taka sytuacja, że w pięciolatce wracają licznie ludzie z zagranicy, z Anglii czy Niemiec. Pojawiły się setki osób w całym powiecie. Mamy wielkie inwestycje drogowe, ale także - aby życie mieszkańców było na jak najwyższym poziomie - liczne inwestycje w przedszkola, żłobki, szkoły. Aby otoczenie wokół nas było piękne - podkreślał Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki kilkukrotnie zaznaczał, że dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości, rozwijają się nie tylko największe aglomeracje, ale i mniejsze miejscowości. Zdaniem szefa rządu, pozwala to na wyrównywanie szans między dużymi i mniejszymi miejscowościami.

- Miejscowości takie jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Katowice pięknie się rozwijają. Ale prawdziwy sukces jest wtedy, kiedy właśnie tutaj do powiatu mikołowskiego wracają ludzie - mówił premier.

922 miliony w ostatnich latach dla powiatu mikołowskiego

O sukcesie rządów Prawa i Sprawiedliwości wspominała z kolei europosłanka Izabela Kloc. Jak zaznaczała, tylko w ciągu ostatnich kilku lat, do powiatu mikołowskiego popłynęły środki w wysokości 922 milionów złotych.

- Powiat mikołowski bardzo się rozwinął, właśnie dzięki funduszom rządowy. Tylko w ostatnim miesiącu, aż 57 milionów złotych zostało przeznaczone na inwestycje w tym powiecie. To są wielkie pieniądze, dzięki którym realizujemy ważne z perspektywy mieszkańców inwestycje - podkreślała Izabela Kloc.

Premier Mateusz Morawiecki na Śląsku

W przedostatni dzień kampanii wyborczej, premier Mateusz Morawiecki odwiedza województwo śląskie. Szef rządu gościł między innymi w nowej fabryce firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim. Wizytował również na stadionie Klubu Sportowego Ruch Chorzów. Z kolei na godzinę 18, zapowiedziano otwarte spotkanie z mieszkańcami regionu, które odbędzie się w siedzibie Fundacji Elektrowni Rybnik.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Ogrodzie Botanicznym w...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto