Globalna wizja edukacji w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

Materiał informacyjny Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
W erze cyfrowej uczelnie wyższe muszą iść z duchem czasu, a technologie, takie jak AI, VR czy Quantum Computing stają się nieodłącznym elementem ich przyszłości. Akademia WSB jest pionierem w dziedzinie transformacji cyfrowej. Jej innowacyjne podejście, inwestycje w nowoczesne technologie i wizja przyszłości edukacji czynią ją wzorem dla innych uczelni w kraju.

Lider rozwoju cyfrowego

Dążąc do doskonałości w każdym obszarze, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej nie tylko odnosi sukcesy w nauce i międzynarodowych rankingach, lecz staje się także liderem w rozwoju cyfrowym. - Budowanie dojrzałej cyfrowo organizacji to nasza strategia i nasza rzeczywistość. Technologie i systemy, które wdrożyliśmy, doskonale wspierają obszary tj. nauka, dydaktyka i badania – mówi prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB.

prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB
prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB

Akademia WSB przenosi edukację na nowy poziom, wykorzystując wirtualną rzeczywistość i sztuczną inteligencję w praktyce, co podnosi standardy kształcenia i stanowi odpowiedź na współczesne wyzwania. Studenci uczą się w interaktywny sposób, korzystając z zaawansowanych technologii. To zwiększa atrakcyjność zajęć i przygotowuje studentów i absolwentów do życia i pracy w dynamicznym, cyfrowym świecie. - Korzystanie z wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji to dla nas nie tylko eksperymenty. To realna wartość dodana dla naszych studentów. Dzięki temu doskonalą swoje umiejętności i uczą się funkcjonować w środowisku, które będzie dla nich rzeczywistością po zakończeniu studiów. Jesteśmy świadomi, że świat się zmienia, a my nie tylko się do tego dostosowujemy, ale także implementujemy te zmiany w Akademii WSB – dodaje prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Akademia WSB śledzi trendy cyfrowe, kształtuje je, stając się miejscem, gdzie innowacje edukacyjne i technologiczne przenikają się wzajemnie. Dlatego, niezależnie od dziedziny, w jakiej działa uczelnia, cyfrowe narzędzia stają się integralną częścią procesów naukowych, dydaktycznych i badawczych.

Globalna Akademia – internacjonalizacja i wielokulturowość

Akademia WSB nie tylko definiuje standardy kształcenia na rynku polskim, ale również umacnia swoją pozycję jako instytucjonalny partner w dziedzinie edukacji i badań. W Rankingu Uczelni Wyższych Perspektywy 2023 Akademia WSB zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w kategorii umiędzynarodowienie.

- Jesteśmy dumni, że tworzymy przyjazne miejsce dla studentek i studentów z niemal każdego zakątka świata, wywodzących się z różnych kultur i religii, tworzących w murach naszej uczelni otwartą i różnorodną społeczność – podkreśla prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Akademia WSB oferuje studentom możliwość realizacji części studiów za granicą, udział w zagranicznych praktykach zawodowych oraz pozwala uzyskać dwa dyplomy równolegle – polski i zagraniczny. Dzisiaj Akademia WSB to jedna z najczęściej wybieranych przez kandydatów zagranicznych uczelnia w Polsce i miejsce, gdzie studenci z Polski mają możliwość kształcenia się wraz ze studentami z ponad 90 krajów świata.

Sukcesy w nauce

Badacze Akademii WSB ponownie uplasowali się wśród najlepszych naukowców w międzynarodowym rankingu Ad Scientific Index 2024.

Ten prestiżowy system oceny opiera się na wskaźnikach publikacyjnych i cytowalności publikacji, klasyfikując uczelnie, dziedziny oraz badaczy. - Nasza obecność w rankingu Ad Scientific Index 2024 potwierdza wysoką jakość naszych publikacji naukowych oraz aktywność badawczą naszego zespołu. To dowód na to, że osiągamy sukcesy nie tylko lokalnie, ale także zdobywamy uznanie na arenie międzynarodowej – mówi prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Droga ku doskonałości naukowej

Akademia WSB jest uczelnią akademicką, która posiada 7 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz 7 uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinach naukowych: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika, nauki o bezpieczeństwie, stosunki międzynarodowe, inżynieria lądowa, geodezja i transport, inżynieria bezpieczeństwa oraz nauki o rodzinie. Uczelnia prowadzi szkołę doktorską, studia doktoranckie oraz seminaria doktorskie, również w języku angielskim. Jak podkreśla prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB, to efekt zaangażowania wszystkich pracowników Uczelni.
Zawsze kieruję uwagę pracowników na te pomysły, które dają nie tylko wymierne efekty, rozwiązują ważne problemy cywilizacyjne świata, ale dają też radość i satysfakcję. Razem stworzyliśmy miejsce, w którym nauka i kreatywność kwitną. Nasza pasja i determinacja w działaniach na rzecz doskonalenia naszej Uczelni są nieocenione i przyczyniają się do podnoszenia jakości edukacji oraz rozwoju badań naukowych.

Akademia WSB kształci w 7 lokalizacjach (w siedzibie w Dąbrowie Górniczej oraz w Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu, Krakowie, Gliwicach i Tychach) na 25 kierunkach studiów I-go i II-go stopnia, jednolitych studiach magisterskich, prowadzi studia dualne, realizuje studia Executive MBA oraz Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business).

W Rankingu Szkół Wyższych – Perspektywy Akademia WSB od 2021 roku rokrocznie plasuje się na 3. miejscu w Polsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych i ponownie jest jedyną uczelnią spoza Warszawy, która uzyskała tak wysoki wynik w zestawieniu. Nie boimy się eksperymentować, tworzyć nowe programy kształcenia, eksplorować nowe obszary badawcze i współpracować z partnerami z różnych zakątków świata. Akademia WSB realizuje badania na światowym poziomie i bierze aktywny udział w globalnym naukowym networkingu – dodaje prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. - Doskonała kadra, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, współpraca z biznesem, troska o realizację społecznej misji uczelni, zapewnienie dobrych perspektyw zatrudnienia absolwentów - tego oczekują od uczelni jej studenci i absolwenci, a także jej partnerzy i otoczenie społeczno-gospodarcze i te oczekiwania spełnia Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Globalna wizja edukacji w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej - Dziennik Zachodni

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto