Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z października 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Mikołowie? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd października 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Mikołowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd października 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Mikołowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w październiku czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Mikołowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najstraszniejsze HORRORY na Halloween 2023. Kultowe produkcje. Strach się bać. LISTA TOP 10”?

Przegląd października 2023 w Mikołowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z października 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najstraszniejsze HORRORY na Halloween 2023. Kultowe produkcje. Strach się bać. LISTA TOP 10

HALLOWEEN 2023. Chcesz wczuć się w mroczny klimat i zaznać odrobiny strachu? Szukasz najstraszniejszego filmu na tę wyjątkową noc? Mamy dla Ciebie listę najlepszych propozycji filmowych na tegorocznych Halloween. Wejdź w galerię i poznaj polecane produkcje.

📢 Gdzie w woj. śląskim kradną NAJCZĘŚCIEJ? Oto RANKING miast, oparty o najnowsze dane z policji. Gdzie jest najgorzej?

Policyjna statystyka. Poznaj LISTĘ 20 miast w woj. śląskim, gdzie w pierwszym półroczu 2023 r. stwierdzono NAJWIĘKSZĄ liczbę przestępstw przeciwko mieniu! Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane policyjne, za okres styczeń - czerwiec. W woj. śląskim w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, policja zarejestrowała aż 33 547 takich przestępstw. Gdzie było ich najwięcej? Sprawdź, czy twoje miasto lub powiat, jest w niechlubnym rankingu.

📢 Piękne stroiki na grób na Wszystkich Świętych 2023. Wyjątkowe dekoracje na cmentarz na 1 listopada. Te wiązanki na grób to hit

Stroiki na cmentarz warto wybrać już teraz, bo lada chwila przypada jedno z najważniejszych świąt w roku, czyli dzień Wszystkich Świętych. 1 listopada dekorujemy nagrobki kompozycjami na cmentarz i zapalamy znicze, żeby uczyć pamięć bliskich i przyjaciół. Podpowiadamy, jakie wiązanki na Wszystkich Świętych wybrać. Zobacz w galerii, jak pięknie można udekorować rodzinne groby.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka listopad Mikołów: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w październiku uwagę czytelniczek i czytelników z Mikołowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mieszkańcy Łazisk Górnych posadzili aż 3 tysiące buków. Młode drzewka pojawiły się w lesie w Gardawicach

ORZESZE. Aż 3 tysiące buków posadzili mieszkańcy powiatu mikołowskiego w lesie w Orzeszu – Gardawicach, w ramach akcji „Wyjdź z domu, posadź drzewo”. Podobna akcja organizowana przez spółkę Re Alloys odbyła się w ubiegłym roku, podczas której posadzono 3 400 drzew.

📢 Wypadek w Orzeszu. Wjechała samochodem na chodnik i potrąciła kobietę!

Dnia 22 października w niedzielny wieczór doszło do wypadku w Orzeszu w pow. mikołowskim. Kobieta kierująca osobówką wjechała na chodnik i potrąciła piszą.

📢 Ślubowanie klas mundurowych w Tychach. Zobaczcie zdjęcia

Ślubowanie klas pierwszych mundurowych odbyło się 20 października 2023 r. w Tychach. Na placu pod Żyrafą stanęli kadeci szkół ZDZ w Katowicach: Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach oraz Zespołu Szkół w Olkuszu . Pokaz musztry paradnej zaprezentowali kadeci Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

📢 Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego. Żegnały Go tłumy. NOWE ZDJĘCIA

Pogrzeb śp. prof. Marka Szczepańskiego, wybitnego socjologa, rozpoczął się w samo południe w piątek, 20 października 2023 r., w kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Mszę żałobną koncelebrowało ośmiu księży, a przewodniczył jej ks. prałat Józef Szklorz, zaprzyjaźniony z prof. Markiem Szczepańskim. Urna z prochami Zmarłego została złożona tuż przy kościele.

📢 Poznaj posłów z okręgu 30. Oni teraz będą reprezentować mieszkańców Rybnika, Jastrzębia, Żor, Raciborza, Wodzisławia... w Sejmie! Wybory 202

Za nami WYBORY 2023. I już wszystko jasne! Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, kto dokładnie zdobył mandat poselski w okręgu 30 [Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Mikołów, Racibórz, Wodzisław...] i będzie zasiadać w parlamencie w latach 2023-2027. Poznaj ich!

📢 Wyniki wyborów 2023 w okręgu 30. Tak głosowano w Rybniku, Jastrzębiu, Żorach, Mikołowie, Raciborzu i Wodzisławiu - wygrał tu PiS! Dane PKW!

Oficjalne wyniki wyborów 2023 - okręg 30 [Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Mikołów, Racibórz, Wodzisław]. W niedzielę 15 października w całej Polsce wybieraliśmy swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Jak wyglądają wyniki w okręgu 30? Ile dokładnie zdobyli głosów kandydaci z naszego regionu? PKW podało już wyniki ze 100% obwodów głosowania dla okręgu 30. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Oto ZŁOTA DZIESIĄTKA z okręgu 30! To oni zdobyli NAJWIĘCEJ głosów w Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Racibórz, Wodzisław... WYBORY 2023

Oficjalne wyniki wyborów 2023. W okręgu 30. wygrywa PiS, druga jest Koalicja Obywatelska, a trzecia Trzecia Droga. Kto w tym okręgu "pozamiatał" i zdobył NAJWIĘCEJ głosów w wyborach do Sejmu? W galerii przedstawiamy sylwetki tych, na których mieszkańcy Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Żor, Mikołowa, Raciborza, Wodzisławia... głosowali najchętniej!

📢 Wybory do Senatu. Do PKW spłynęły wszystkie wyniki. Kto zdobył mandat?

PKW na swojej stronie internetowej publikuje od rana szczątkowe wyniki wyborów do Senatu. Sprawdź, którzy z kandydatów w poszczególnych okręgach radzą sobie najlepiej i są faworytami w wyścigu o mandaty. W większości okręgów znamy już zwycięzców.

📢 Wybory 2023: Zobacz WYNIKI sondażowe dla woj. śląskiego! Oto przybliżone wyniki wyborów do Sejmu!

Wybory 2023: Oto WYNIKI sondażowel! Kto wygrał w woj. śląskim? W Polsce PiS zdobywa 36,8%, natomiast KO - 31,6%. Prezentujemy dane z sondażu Ipsos dla TVP, Polsat, TVN.

📢 Próba bicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema w Tychach. Zobaczcie ZDJĘCIA z imprezy Tyskich Szpilek

Próba pobicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema odbyła się w Tychach 14 października 2023 r. Dotychczasowy rekord Polski padł 20 czerwca 2020 r. w Czersku, gdzie zatańczyło 1090 osób. W Tychach wydarzenie to było imprezą towarzyszącą dla III Konferencji RakOff, jaką Tyskie Szpilki organizują z myślą o zdrowiu kobiet i zachęcaniu ich do regularnych badań.

📢 Sondażowe wyniki wyborów 2023. Tak głosowano w poszczególnych województwach

Znamy sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w poszczególnych województwach. W których rejonach Polski wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w których Koalicja Obywatelska? Zobacz szczegółowe dane.

📢 Wybory 2023: Frekwencja w Śląskiem o godz. 17. O wiele więcej głosujących niż w 2019! Ile osób zagłosowało w poszczególnych powiatach?

Wybory 2023: Frekwencja. Znamy już najnowsze informacje dotyczące frekwencji na wyborach parlamentarnych 2023. Do godziny 17 w całej Polsce zagłosowało 57,54 proc. osób uprawnionych do głosowania. W województwie śląskim udział w wyborach wzięło 57,49 proc. uprawnionych wyborców. To o 11,27 punktów proc. więcej niż podczas poprzednich wyborów! Zobacz, ile osób do tej pory zagłosowało w Twoim mieście lub powiecie!

📢 Wybory do Sejmu i Senatu 2023 w Tychach. Frekwencja wyższa niż w stolicy województwa śląskiego

Wybory do Sejmu i Senatu 2023 trwają do godz. 21. Na godz. 17 w Tychach frekwencja wyższa niż w stolicy województwa śląskiego. W całym kraju jest ona wyższa niż podczas poprzednich wyborów.

📢 Pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej znaleziono w lesie w Mikołowie. Trwa oczekiwanie na wojskowy Patrol Saperski

MILITARIA. Dwa pociski artyleryjskie o długości 25 cm i 45 cm pochodzące z II wojny światowej, znaleziono na terenie lasu między Mikołowem, a Rudą Śląską. Teren błyskawicznie został zabezpieczony przed dostępem osób trzecich przez policję, a na miejscu zjawił się pirotechnik. Pociski zostały odnalezione przez poszukiwawcze Stowarzyszenie Inventum, które ma zgodę Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Katowice oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na eksplorowanie terenu.

📢 Nowy LIDL otwarty w Mikołowie - były promocje. Zobacz ZDJĘCIA. To drugi market tej sieci w mieście

ZAKUPY. W Mikołowie otwarto drugi sklep sieci Lidl. Powstał on przy ul. Podleskiej 14 - w niewielkiej odległości od trasy DK 44 Katowice - Tychy. W dniu oficjalnego otwarcia klienci pojawiali się już od wczesnych godzin porannych.

📢 Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. "Polityka gospodarcza i społeczna rządu PiS jest spójna"

WYBORY 2023. - Do powiatu mikołowskiego wracają ludzie z zagranicy. Nie wiem czy przez poprzednie 200 lat była taka sytuacja, że w pięciolatce licznie wracają ludzie z zagranicy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Mikołowie. W czwartek 12 października, szef rządu odwiedza województwo śląskie. Na trasie znalazły się również: Wodzisław Śląski, Chorzów i Rybnik.

📢 Gdzie nie będzie prądu w woj. śląskim? Tysiące ludzi bez prądu. Wyłączenia prądu do 9 pażdziernika: ulice i godziny wyłączeń zasilania!

ŚLĄSKIE. W tym tygodniu - od 9 do 13 października - sporą część mieszkańców woj. śląskiego czeka niemiłą niespodzianka! W wielu miastach i powiatach planowane są czasowe wyłączenia prądu, które potrwają od kilku do nawet dziewięciu godzin! Kto powinien przygotować się na taką ewentualność? W galerii publikujemy szczegółowe wykaz - miasto, ulica i termin! Wejdź w galerię i sprawdź, czy ty również powinieneś poszukać... świeczek czy latarki w domu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto