Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mikołów: są pieniądze z Polskiego Ładu, będą strategiczne inwestycje w powiecie, mieście i gminach

JP
Pieniądze dla miast i gmin powiatu mikołowskiego
Pieniądze dla miast i gmin powiatu mikołowskiego Jolanta Pierończyk
Powiat mikołowski ze wszystkimi miastami i gminami dostał w sumie prawie 88 mln zł w II edycji Programu Strategicznych Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład. Najwięcej (prawie 25 mln zł) dostało miasto Mikołów. Na mikołowskim rynku, podczas konferencji prasowej, mówiła dziś o tym europosłanka, Izabela Kloc.

- Premier powiedział: każda gmina, każdy powiat, każde województwo jest ważne. Każde chce się rozwijać. Program Inwestycji Strategicznych jest najbardziej potrzebnym programem dla zrównoważonego rozwoju Polski. I cieszymy się, że każda gmina, również w powiecie mikołowski dostaje spore środki na swoje inwestycje. Nie ukrywam satysfakcji z tego, że powiat mikołowski znajduje się w czołówce powiatów. Dostał blisko 90 mln zł. To naprawdę duża kwota. Cieszę się, że mogłam zabiegać o te środki i doprowadzić do tego, że jesteśmy wśród wielkich zwycięzców tego programu. To są pieniądze na drogi, kanalizacje szkoły, przedszkola, żłobki. Powiat mikołowski otrzymuje w całości ponad 70 mln zł: Orzesze - prawie 13 mln zł, Łaziska Górne - ponad 13 mln, gmina Ornontowice -prawie 10 mln zł, Mikołów - prawie 25 mln zł, Wyry - 10 mln zł. To są kwoty przewyższające maksymalne pułapy. Te pieniądze będą służyć mieszkańcom. Pójdą na realizację pięknych, potrzebnych projektów. Jedne są mniejsze, inne większa, ale łączy je jedno: trafiają w samo sedno oczekiwań społecznych i przyczynią się do zrównoważonego rozwoju powiatu mikołowskiego - mówiła europosłanka Izabela Kloc.

Powiat mikołowski wraz z miastami i gminami dostał dokładnie 87 724 800 zł

Sam powiat mikołowski będzie miał do dyspozycji 16 150 000 zł. Te pieniądze pomogą zbudować nową siedzibę Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Jest piękny projekt. Potrzebne były tylko pieniądze na jego realizację.

Łaziska Górne dostaną 13,55 mln zł na przebudowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz cieku wodnego "Potok" z wykonaniem zbiornika retencyjnego w rejonie ulic Barbary i Kopalnianej.

Orzesze otrzyma 12,75 mln zł na rozbudowę SP 8 w Zawiści o 9-oddziałowe przedszkole z infrastrukturą towarzyszącą. Wyrom przyznano 10 750 000 zł na kanalizację w Gostyni i termomodernizację budynku, w którym znajduje się m.in. biblioteka. Ornontowice dostaną 9 770 000 zł.

Gmina Mikołów otrzyma 24,75 mln zł na kompleksową przebudowę północno-zachodniej części osiedla Mickiewicza oraz budowę infrastruktury sportowej przy ul. Zawilców 8 w Mikołowie.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mikołów: są pieniądze z Polskiego Ładu, będą strategiczne inwestycje w powiecie, mieście i gminach - Dziennik Zachodni

Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto